تبلیغات
وبگاه اعضا کتابخانه ملی - اعتراض اعضای کتابخانۀ ملی به دریافت وجه جهت پارک در بیابان های اطراف کتابخانۀ ملی

کتابخانه ملی، برای همۀ اعضا
تاریخ:چهارشنبه 27 آذر 1392-12:27 ق.ظ

اعتراض اعضای کتابخانۀ ملی به دریافت وجه جهت پارک در بیابان های اطراف کتابخانۀ ملی

در پی اقدام نامناسب سازمان نوسازی عباس آباد جهت اخذ وجه، برای پارک اتومبیلِ اعضا در بیابان های اطراف کتابخانۀ ملی، تعدادی زیادی از اعضا، ضمن اعتراض به این تصمیم اقدام به جمع آوری امضا در جهت لغو این تصمیم نمودند.
متن نامۀ ارسالی به شرح زیر می باشد:


باسمه تعالی
جناب آقای دکتر قالیباف
شهردار محترم تهران
با سلام و احترام
امضاکنندگان این نامه، از اعضا و مراجعین کتابخانه ملی می باشند که جهت مطالعه، تحقیق و انجام پروژه های دانشگاهی و غیر دانشگاهی به این مجموعه ملی مراجعه می کنند. در جنب محدوده این کتابخانه، محوطه ای خاکی و ناهموار وجود دارد که معمولا مراجعین، وسایل نقلیه خود را در آنجا پارک می نمایند. اخیرا، شرکت نوسازی اراضی عباس آباد وابسته به شهرداری تهران، قصد دارد تا بابت توقف هر خودرو در این محوطه از مراجعه کنندگان مبلغی بابت حق پارکینگ دریافت نماید. 
جنابعالی مستحضرید که حضور در کتابخانه، فی نفسه هزینه زاست. اینجا مرکزی تجاری یا تفریحی نیست و اکثر افرادی که در کتابخانه مشغول مطالعه هستند یا شاغل نیستند، یا کار پاره وقت دارند و یا از نظر مالی وابسته به خانواده ها می باشند. گرفتن چنین هزینه ای، فشار مالی سنگینی را بر روی این افراد که معمولا برای ساعات زیادی در کتابخانه حضور دارند، وارد می آورد. خصوصا آنکه به دلیل موقعیت جغرافیایی کتابخانه ملی و دسترسی محدود به وسایل حمل و نقل عمومی، رفت و آمد به این محل با مشکلات زیادی روبروست.
با توجه به اقدامات درخور توجه شهرداری تهران در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه و کمکهای متعدد نسبت به مراکز فرهنگی و نیز اطمینان از توجه خاص جنابعالی نسبت به اهمیت امر پژوهش، انتظار داریم تا در این زمینه نیز با حسن نیت و مساعدت بیشتری نسبت به تسهیلات حمل و نقل مراجعین به کتابخانه ملی برخورد شود. از این رو، ما امضاکنندگان این نامه از شما خواهشمندیم تدبیری اتخاذ فرمایید تا مسئولان ذیربط، از اقدام به گرفتن مبالغی جهتِ پارکِ خودروی مراجعین به کتابخانه در محوطه مذکور، صرف نظر نمایند. 
اعضای کتابخانه ملی
     آذر 1392