تبلیغات
وبگاه اعضا کتابخانه ملی - کشف جسد تعدادی گربه در آشپزخانۀ کتابخانۀ ملی

کتابخانه ملی، برای همۀ اعضا
تاریخ:سه شنبه 27 فروردین 1392-08:51 ق.ظ

کشف جسد تعدادی گربه در آشپزخانۀ کتابخانۀ ملی

به نقل از یک منبع موثق، در هنگام تحویل آشپزخانه به پیمانکار جدید(حدود 3 ماه پیش)، جسد بیش از 20 گربه در آشپزخانۀ کتابخانۀ ملی مشاهده شد. وی همچنین خاطر نشان کرد وضعیت بهداشتی آشپزخانه در هنگام تحویل از متصدی قبلی به شدت اسفناک بوده تا حدی که رفت و آمد سوسک و حشرات دیگر کاملاً مشهود بود. این منبع موثق با اشاره به درخواست های مکرر پیمانکار جدید، جهت رسیدگی به امور بهداشتی و عدم رسیدگی توسط مسوولین مربوطه اشاره نمود.

در بخش دیگری از این گفتگو به مسایل مالی و بالا بودن قیمت غذاها اشاره شد. ایشان خاطر نشان کردند، در حدود  2000 تومان(دو هزار تومان) از قیمت هر غذا، بابت پرداخت اجاره بهای مقرر(15.5 میلیون تومان در ماه) به سازمان کتابخانۀ ملی و دیگر هزینه های جاری می باشد. به عنوان مثال قیمت تمام شدۀ یک پرس پلو و خورشت قیمه در حدود 3700 تومان می باشد، ولی با توجه به بالا بودن اجارۀ درخواست شده توسط سازمان کتابخانۀ ملی، بابت این غذا حدود 6000 تومان دریافت می شود. بدین معنا که؛مبلغ اجاره آشپزخانه و رستوران، عیناً بر روی تک تک  غذاهای دانشجویان کشیده می شود.(در حقیقت، مبلغ اجاره آشپزخانه عیناً از جیب اعضا پرداخت می شود.)


نکته: آیا بهتر نیست سازمان کتابخانۀ ملی به بخش های خدماتی فعال در کتابخانه نگاه درآمد زایی نداشته باشد؛ تا سرویس های مورد نیاز اعضا(رستوران، بوفه، لوازم التحریر، سرویس ایاب و ذهاب و ...) با قیمت به مراتب کمتر و کیفیت مناسب تر در اختیار اعضا قرار گیرد؟