تبلیغات
وبگاه اعضا کتابخانه ملی - جنبش عدم تعهد و تعطیلی کتابخانه ملی

کتابخانه ملی، برای همۀ اعضا
تاریخ:یکشنبه 5 شهریور 1391-11:04 ق.ظ

جنبش عدم تعهد و تعطیلی کتابخانه ملی

متاسفانه کتابخانه ملی طی روزهای برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهدها در تهران، تعطیل می باشد. اینکه چرا کتابخانه باید در کلیه این روزها تعطیل باشد، خود مسئله ای است که قصد پرداختن به آن را نداریم. نه محل کتابخانه ملی نزدیک محل برگزاری اجلاس است و نه فعالیت کتابخانه ملی، فعالیتی است که مانند سایر بخش های اداری کشور، محدودیت خاصی را دارا باشد، چنانکه روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته هم که کلیه ادارات تعطیل می باشند، کتابخانه ملی به فعالیت خود ادامه می دهد.
 اما نکته مهم تر در اینجا این مسئله است که چرا روابط عمومی کتابخانه از دست کم یک هفته پیش از تعطیلات، اطلاع رسانی لازم را نمی کند. گاه می شود که اطلاعاتی بسیار سطحی درباره مجموعه کتابخانه، از ماه ها قبل در بنرها و پوسترها با هزینه های هنگفت به نمایش در می آید، اما تعطیلی کتابخانه که امری قابل توجه و مهم برای مراجعین می باشد، به هیچ وجه اطلاع رسانی نمی شود و مراجعه کننده تنها با پرسش از کارمندان و مسئولان حراست کتابخانه، می تواند متوجه شود که کتابخانه ملی از هفتم تا یازدهم شهریور ماه تعطیل است!
 بی تردید به دلیل همین اطلاع رسانی ضعیف، طی روزهای اول تعطیلات این هفته، مراجعین بسیاری که شاید مسافت هایی طولانی را به قصد استفاده از منابع کتابخانه طی کرده اند، با درب های بسته کتابخانه مواجه خواهند شد. و پرسش اینجاست که آیا روابط عمومی کتابخانه پاسخگوی این اتلاف وقت مراجعین و ناهماهنگی ها خواهد بود؟
***
 ظاهرا یکی از مراجعین کتابخانه ملی طی نامه ای از ریاست محترم کتابخانه تقاضا کرده است که در صورت امکان، کتابخانه در روزهای مورد نظر، همچنان به فعالیت کاری خود ادامه دهد. از ایشان درخواست نمودیم تا تصویری از نامه را به وبلاگ اعضای کتابخانه ملی جهت اطلاع رسانی ارائه نمایند.