تبلیغات
وبگاه اعضا کتابخانه ملی - دزدی از بیش از چهار خودروی اعضا کتابخانه

کتابخانه ملی، برای همۀ اعضا
تاریخ:دوشنبه 1 اسفند 1390-07:32 ب.ظ

دزدی از بیش از چهار خودروی اعضا کتابخانه

امروز به دلیل نبود امنیت کافی در اطراف کتابخانه به بیش از چهار خودروی پارک شده در کنار بلوار کتابخانه دستبرد زده شد. شاهدان این خودرو ها را در حالی که درب آنها باز بود و ضبط بعضی از آنها دزدیده شده بود یافته اند. به گفته یکی از کارکنان حراست کتابخانه، حتی قفل فرمان یکی از ماشین ها باز شده و چنانچه مأمور حراست به موقع نرسیده بود، امکان سرقت خود ماشین نیز وجود داشت.

همان طور که مستحضرید، و در پست‌های قبل نیز به تفضیل بیان شد، پارکینگ کتابخانه ملی در وضعیت فوق العاده اسفناکی می‌باشد. این شرایط نامناسب سبب آسیب‌دیدگی بسیار زیاد خودروی مراجعین به کتابخانه شده است(پاره شدن لاستیک، آسیب‌های شدید به کمک فنر، پنچری و ..). از این رو بخشی از مراجعین ترجیح می‌دهند خودروی خود را در حاشیه بلوار کتابخانه ملی پارک نمایند، که در بسیاری از مناطق این محدوده نیز مأموران حراست کتابخانه با ایجاد فضایی امنیتی و بعضاً با تهدید از پارک نمودن خودرو در حاشیه‌ی این بلوار جلوگیری می‌نمایند. بارها دیده شده است که در صورت پارک نمودن خودرو در محل های مذکور، مأمورین حراست ضمن تماس با پلیس راهنمایی و رانندگی، درخواست جریمه‌ نمودن این خودروها را نموده اند.

اما در بخش‌های دیگر این خیابان نیز امنیت کافی وجود ندارد و موارد متعدد دزدی در اطراف کتابخانه ملی اتفاق می‌افتد.

حال می‌بایست این سوال مطرح شود: با توجه به فضای امنیتی ایجاد شده توسط مأمورین حراست(حتی در خارج از فضای کتابخانه و در خیابان‌های اطراف و نصب دوربین‌های مدار بسته) جهت پارک ننمودن خودرو در بلوار و وضعیت نابسامان پارکینگ کتابخانه، تکلیف مراجعان چیست؟؟!! آیا این امر برای مسئولین کتابخانه از کم‌ترین اهمیتی برخوردار می‌باشد؟؟